Carling Technologies CT1-B2-24-650-121-KG
Part No.:
CT1-B2-24-650-121-KG
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Comments
CT1-B2-24-650-121-KG Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
C
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
120 V
Voltage Rating - DC:
150 V