Crystek Corporation CVHD-950-70.000
Part No.:
CVHD-950-70.000
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVHD-950-70.000.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 70.0000MHZ CMOS
Comments
CVHD-950-70.000 Specifications
Series:
CVHD-950
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
70 MHz
Function:
Output:
CMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
25mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)