Crystek Corporation CVHD-952-148.3516
Part No.:
CVHD-952-148.3516
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVHD-952-148.3516.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 148.3516MHZ HCMOS
Comments
CVHD-952-148.3516 Specifications
Series:
CVHD-952
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
148.3516 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
HCMOS
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
35mA
Size / Dimension:
0.560" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.210" (5.33mm)