Crystek Corporation CVPD-034-50-156.25
Part No.:
CVPD-034-50-156.25
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-034-50-156.25.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Comments
CVPD-034-50-156.25 Specifications
Series:
CVPD-034
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" Dia x 0.197" T (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)