Crystek Corporation CVPD-034X-50-161.1328
Part No.:
CVPD-034X-50-161.1328
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-034X-50-161.1328.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 161.1328MHZ LVPECL
Comments
CVPD-034X-50-161.1328 Specifications
Series:
CVPD-034
Frequency:
161.1328 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.276" Dia x 0.197" T (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)