Crystek Corporation CVPD-037X-122.88
Part No.:
CVPD-037X-122.88
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-037X-122.88.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ LVPECL
Comments
CVPD-037X-122.88 Specifications
Series:
CVPD-037X
Frequency:
122.88 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
56mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.071" (1.80mm)