Crystek Corporation CVPD-914X-50-156.25
Part No.:
CVPD-914X-50-156.25
Manufacturer:
Crystek Corporation
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-914X-50-156.25.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVPECL
Comments
CVPD-914X-50-156.25 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Crystek Corporation
Series:
CVPD-914
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Packaging:
Strip
Product Status:
Obsolete
Base Resonator:
Crystal
Type:
VCXO
Frequency:
156.25 MHz
Function:
Enable/Disable
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)