Crystek Corporation CVPD-914X-50-167.3316
Part No.:
CVPD-914X-50-167.3316
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-914X-50-167.3316.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 167.3316MHZ LVPECL
Comments
CVPD-914X-50-167.3316 Specifications
Series:
CVPD-914
Product Status:
Obsolete
Frequency:
167.3316 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±50ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)