Crystek Corporation CVPD-920-74.1758
Part No.:
CVPD-920-74.1758
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CVPD-920-74.1758.pdf
Description:
XTAL OSC VCXO 74.1758MHZ LVPECL
Comments
CVPD-920-74.1758 Specifications
Series:
CVPD-920
Product Status:
Active
Frequency:
74.1758 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
0°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
88mA
Size / Dimension:
0.559" L x 0.360" W (14.20mm x 9.14mm)
Height - Seated (Max):
0.209" (5.30mm)