KYOCERA AVX CWR09MC335KB
Part No.:
CWR09MC335KB
Package:
2214 (5634 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 35V 2214
Comments
CWR09MC335KB Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
2.5Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Failure Rate:
B (0.1%)