KYOCERA AVX CWR19KK685KBFB
Part No.:
CWR19KK685KBFB
Package:
2214 (5634 Metric)
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 25V 2214
Comments
CWR19KK685KBFB Specifications
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
3Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.220" L x 0.135" W (5.59mm x 3.43mm)
Height - Seated (Max):
0.085" (2.16mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
F
Failure Rate:
B (0.1%)