KYOCERA AVX CWR29KB335KBEZ
Part No.:
CWR29KB335KBEZ
Package:
2010 (5125 Metric)
Description:
CAP TANT 3.3UF 10% 25V 2010
Comments
CWR29KB335KBEZ Specifications
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.2Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.100" W (5.08mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.065" (1.65mm)
Lead Spacing:
Manufacturer Size Code:
E
Failure Rate:
B (0.1%)