Infineon Technologies CY62128BNLL-55ZXI
Part No.:
CY62128BNLL-55ZXI
Package:
32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY62128BNLL-55ZXI.pdf
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32TSOP I
Comments
CY62128BNLL-55ZXI Specifications
Package/Case:
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Write Cycle Time - Word, Page:
55ns
Access Time:
55 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)