Infineon Technologies CY62128ELL-45ZAXI
Part No.:
CY62128ELL-45ZAXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
32-TFSOP (0.465", 11.80mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY62128ELL-45ZAXI.pdf
Description:
IC SRAM 1MBIT PARALLEL 32STSOP
Comments
CY62128ELL-45ZAXI Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
MOBL™
Package/Case:
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Asynchronous
Memory Size:
1Mbit
Memory Organization:
128K x 8
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
Write Cycle Time - Word, Page:
45ns
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)