Infineon Technologies CY62138FLL-45ZSXIT
Part No.:
CY62138FLL-45ZSXIT
Package:
32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY62138FLL-45ZSXIT.pdf
Description:
IC SRAM 2MBIT PARALLEL 32TSOP II
Comments
CY62138FLL-45ZSXIT Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
2Mbit
Memory Organization:
256K x 8
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)