Infineon Technologies CY62148GN-45ZSXIT
Part No.:
CY62148GN-45ZSXIT
Package:
32-SOIC (0.400", 10.16mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY62148GN-45ZSXIT.pdf
Description:
IC SRAM 4MBIT PARALLEL 32TSOP II
Comments
CY62148GN-45ZSXIT Specifications
Package/Case:
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Memory Size:
4Mbit
Memory Organization:
512K x 8
Write Cycle Time - Word, Page:
45ns
Access Time:
45 ns
Voltage - Supply:
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)