Infineon Technologies CY7C1357C-133AXI
Part No.:
CY7C1357C-133AXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Category:
Memory
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY7C1357C-133AXI.pdf
Description:
IC SRAM 9MBIT PARALLEL 100TQFP
Comments
CY7C1357C-133AXI Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Infineon Technologies
Series:
NoBL™
Package/Case:
100-LQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Memory Type:
Volatile
Memory Format:
SRAM
Technology:
SRAM - Synchronous, SDR
Memory Size:
9Mbit
Memory Organization:
512K x 18
Memory Interface:
Parallel
Clock Frequency:
133 MHz
Write Cycle Time - Word, Page:
Access Time:
6.5 ns
Voltage - Supply:
3.135V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)