Cypress Semiconductor Corp CY8C20534-12PVXI
Part No.:
CY8C20534-12PVXI
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C20534-12PVXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Comments
CY8C20534-12PVXI Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PSOC®1 CY8C20xxx
Product Status:
Active
Speed:
12MHz
Connectivity:
I2C, SPI
Peripherals:
LVD, POR, WDT
Number of I/O:
24
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)