Cypress Semiconductor Corp CY8C21434-24LQXI
Part No.:
CY8C21434-24LQXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
32-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C21434-24LQXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Shipping
Inventory:157
Comments
CY8C21434-24LQXI Specifications
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
32-UFQFN Exposed Pad
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
28
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 28x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)