Infineon Technologies CY8C21434-24LQXIT
Part No.:
CY8C21434-24LQXIT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
32-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C21434-24LQXIT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Comments
CY8C21434-24LQXIT Specifications
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
32-UFQFN Exposed Pad
Series:
PSOC™1 CY8C21xxx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
28
RAM Size:
512 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 28x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)