Cypress Semiconductor Corp CY8C21434-24LTXIKS
Part No.:
CY8C21434-24LTXIKS
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
32-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C21434-24LTXIKS.pdf
Description:
PSoC Programmable System-on-Chip
Shipping
Inventory:107
Comments
CY8C21434-24LTXIKS Specifications
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
32-VFQFN Exposed Pad
Series:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, PWM, WDT
Number of I/O:
28
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 28x8/10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)