Infineon Technologies CY8C21512-24PVXAT
Part No.:
CY8C21512-24PVXAT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Comments
CY8C21512-24PVXAT Specifications
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)