Cypress Semiconductor Corp CY8C21534B-24PVXI
Part No.:
CY8C21534B-24PVXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C21534B-24PVXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 28SSOP
Shipping
Inventory:388
Comments
CY8C21534B-24PVXI Specifications
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 28x8b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)