Cypress Semiconductor Corp CY8C21645-24PVXAT
Part No.:
CY8C21645-24PVXAT
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C21645-24PVXAT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 48SSOP
Comments
CY8C21645-24PVXAT Specifications
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
38
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)