Cypress Semiconductor Corp CY8C22345-24SXI
Part No.:
CY8C22345-24SXI
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C22345-24SXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC
Shipping
Inventory:110
Comments
CY8C22345-24SXI Specifications
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PSOC®1 CY8C22xxx
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 3x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)