Cypress Semiconductor Corp CY8C22545-24AXI
Part No.:
CY8C22545-24AXI
Package:
44-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C22545-24AXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 44TQFP
Shipping
Inventory:184
Comments
CY8C22545-24AXI Specifications
Package/Case:
44-LQFP
Series:
PSOC®1 CY8C22xxx
Packaging:
Bulk
Programmable:
Verified
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
38
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 3x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)