Cypress Semiconductor Corp CY8C22645-12PVXE
Part No.:
CY8C22645-12PVXE
Package:
48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C22645-12PVXE.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48SSOP
Comments
CY8C22645-12PVXE Specifications
Package/Case:
Series:
PSOC®1 CY8C22xxx
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Programmable:
Not Verified
Speed:
12MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
38
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.75V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 3x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C (TA)