Cypress Semiconductor Corp CY8C24094-24AXI
Part No.:
CY8C24094-24AXI
Package:
100-VFBGA
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C24094-24AXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 100VFBGA
Shipping
Inventory:967
Comments
CY8C24094-24AXI Specifications
Package/Case:
100-VFBGA
Series:
PSOC®1 CY8C24xxx
Packaging:
Bulk
Programmable:
Not Verified
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART, USB
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
56
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 48x14b; D/A 2x9b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)