Cypress Semiconductor Corp CY8C24193-24LQXI
Part No.:
CY8C24193-24LQXI
Package:
32-UFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C24193-24LQXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 32QFN
Shipping
Inventory:926
Comments
CY8C24193-24LQXI Specifications
Package/Case:
32-UFQFN Exposed Pad
Series:
PSOC®1 CY8C24xxx
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
28
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
1.71V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 1x10b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)