Cypress Semiconductor Corp CY8C24423A-24SXI
Part No.:
CY8C24423A-24SXI
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C24423A-24SXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 28SOIC
Shipping
Inventory:163
Comments
CY8C24423A-24SXI Specifications
Manufacturer:
Cypress Semiconductor Corp
Package/Case:
28-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Series:
PSOC®1 CY8C24xxx
Packaging:
Tube
Product Status:
Active
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
24
Program Memory Size:
4KB (4K x 8)
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.4V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 10x14b; D/A 2x9b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)