Cypress Semiconductor Corp CY8C27443-24PVXI
Part No.:
CY8C27443-24PVXI
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C27443-24PVXI.pdf
Description:
PSOC PROGRAMMABLE SYSTEM-ON-CHIP
Comments
CY8C27443-24PVXI Specifications
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PSOC®1 CY8C27xxx
Packaging:
Bulk
Programmable:
Verified
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 4x14b; D/A 4x9b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)