Infineon Technologies CY8C27643-24LFXI
Part No.:
CY8C27643-24LFXI
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
48-VFQFN Exposed Pad
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C27643-24LFXI.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN
Comments
CY8C27643-24LFXI Specifications
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
48-VFQFN Exposed Pad
Series:
PSOC™1 CY8C27xxx
Packaging:
Tube
Product Status:
Obsolete
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, SPI, UART/USART
Number of I/O:
44
Program Memory Size:
16KB (16K x 8)
RAM Size:
256 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 4x14b; D/A 4x9b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)