Infineon Technologies CY8C28413-24PVXIT
Part No.:
CY8C28413-24PVXIT
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.CY8C28413-24PVXIT.pdf
Description:
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SSOP
Comments
CY8C28413-24PVXIT Specifications
Manufacturer:
Infineon Technologies
Package/Case:
28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Series:
PSOC™1 CY8C28xxx
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Programmable:
Not Verified
Speed:
24MHz
Connectivity:
I2C, IrDA, SPI, UART/USART
Peripherals:
LVD, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
24
RAM Size:
1K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.25V
Data Converters:
A/D 4x14b; D/A 4x9b
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)