Renesas Electronics Corporation D13002X16V
Part No.:
D13002X16V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.D13002X16V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT ROMLESS 100QFP
Shipping
Inventory:617
Comments
D13002X16V Specifications
Package/Case:
100-BFQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
16MHz
Peripherals:
DMA, PWM, WDT
Number of I/O:
38
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)