Renesas Electronics Corporation DF2128FA16LG
Part No.:
DF2128FA16LG
Package:
64-BQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2128FA16LG.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFP
Shipping
Inventory:232
Comments
DF2128FA16LG Specifications
Package/Case:
64-BQFP
Series:
H8® H8S/2100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Speed:
16MHz
Connectivity:
I2C, SCI
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
43
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)