Renesas Electronics Corporation DF2134VTF10
Part No.:
DF2134VTF10
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Category:
Microcontrollers
Package:
80-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2134VTF10.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80TQFP
Shipping
Inventory:131
Comments
DF2134VTF10 Specifications
Product attributes
Attribute value
Manufacturer:
Package/Case:
80-TQFP
Series:
H8® H8S/2100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Programmable:
Not Verified
Core Processor:
H8S/2000
Core Size:
16-Bit
Speed:
10MHz
Connectivity:
IrDA, SCI
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
58
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
Program Memory Type:
FLASH
EEPROM Size:
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)