Renesas Electronics Corporation DF2138AFA20JG
Part No.:
DF2138AFA20JG
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2138AFA20JG.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP
Shipping
Inventory:180
Comments
DF2138AFA20JG Specifications
Speed:
20MHz
Connectivity:
Host Interface, I2C, IrDA, SCI
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4V ~ 5.5V
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)