Renesas Electronics Corporation DF2148RVTE10V
Part No.:
DF2148RVTE10V
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2148RVTE10V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100TQFP
Shipping
Inventory:983
Comments
DF2148RVTE10V Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
H8® H8S/2100
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Speed:
10MHz
Connectivity:
Host Interface, I2C, IrDA, SCI
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
74
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)