Renesas Electronics Corporation DF2211UFP24V
Part No.:
DF2211UFP24V
Package:
64-LQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2211UFP24V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 64LQFP
Shipping
Inventory:621
Comments
DF2211UFP24V Specifications
Package/Case:
64-LQFP
Series:
H8® H8S/2200
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Speed:
24MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard, USB
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
37
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)