Renesas DF2215CUBR24V
Part No.:
DF2215CUBR24V
Manufacturer:
Renesas
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2215CUBR24V.pdf
Description:
IC MCU 32BIT 256KB FLSH 112LFBGA
Comments
DF2215CUBR24V Specifications
Manufacturer:
Renesas
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Core Size:
32-Bit
Speed:
24MHz
RAM Size:
20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b SAR; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)