Renesas Electronics Corporation DF2215RUBR24V
Part No.:
DF2215RUBR24V
Manufacturer:
Renesas Electronics Corporation
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2215RUBR24V.pdf
Description:
MICROCONTROLLER, 16-BIT, FLASH,
Shipping
Inventory:846
Comments
DF2215RUBR24V Specifications
Manufacturer:
Series:
H8® H8S/2200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Size:
16-Bit
Speed:
24MHz
RAM Size:
20K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 6x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)