Renesas Electronics Corporation DF2238BFA13I
Part No.:
DF2238BFA13I
Package:
100-BFQFP
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Shipping
Inventory:224
Comments
DF2238BFA13I Specifications
Package/Case:
100-BFQFP
Packaging:
Tray
Speed:
13MHz
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)