Renesas Electronics Corporation DF2238BFA13V
Part No.:
DF2238BFA13V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2238BFA13V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 100QFP
Shipping
Inventory:127
Comments
DF2238BFA13V Specifications
Package/Case:
100-BFQFP
Series:
H8® H8S/2200
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Speed:
13MHz
Connectivity:
I2C, SCI, SmartCard
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
72
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
16K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
3V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)