Renesas Electronics Corporation DF2239TF20I
Part No.:
DF2239TF20I
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2239TF20I.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 100TQFP
Shipping
Inventory:224
Comments
DF2239TF20I Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
H8® H8S/2200
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
20MHz
Connectivity:
I2C, SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
72
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)