Renesas Electronics Corporation DF2319EVTE25V
Part No.:
DF2319EVTE25V
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2319EVTE25V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 512KB FLASH 100TQFP
Comments
DF2319EVTE25V Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Series:
H8® H8S/2300
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
70
Program Memory Size:
512KB (512K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)