Renesas Electronics Corporation DF2328BVF25WV
Part No.:
DF2328BVF25WV
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2328BVF25WV.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 128QFP
Comments
DF2328BVF25WV Specifications
Package/Case:
128-BFQFP
Series:
H8® H8S/2300
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
86
Program Memory Size:
256KB (256K x 8)
RAM Size:
8K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)