Renesas Electronics Corporation DF2329BVF25V
Part No.:
DF2329BVF25V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2329BVF25V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 128QFP
Shipping
Inventory:771
Comments
DF2329BVF25V Specifications
Package/Case:
128-BFQFP
Series:
H8® H8S/2300
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
86
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)