Renesas Electronics Corporation DF2329BVTE25WV
Part No.:
DF2329BVTE25WV
Package:
120-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF2329BVTE25WV.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 384KB FLASH 120TQFP
Shipping
Inventory:450
Comments
DF2329BVTE25WV Specifications
Package/Case:
120-TQFP
Series:
H8® H8S/2300
Packaging:
Tray
Product Status:
Last Time Buy
Speed:
25MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Peripherals:
DMA, POR, PWM, WDT
Number of I/O:
86
Program Memory Size:
384KB (384K x 8)
RAM Size:
32K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
A/D 8x10b; D/A 2x8b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)