Renesas Electronics Corporation DF2615FA24J
Part No.:
DF2615FA24J
Package:
80-BQFP
Description:
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 80QFP
Shipping
Inventory:285
Comments
DF2615FA24J Specifications
Package/Case:
80-BQFP
Series:
H8® H8S/2600
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Core Processor:
H8S/2600
Speed:
24MHz
Connectivity:
CANbus, SCI
Peripherals:
POR, PWM, WDT
Number of I/O:
39
Program Memory Size:
64KB (64K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Data Converters:
A/D 16x10b
Oscillator Type:
Internal
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)