Renesas Electronics Corporation DF3048X16V
Part No.:
DF3048X16V
Package:
100-TQFP
Datasheet:
Shenzhen Yinghansen Technology Co., Ltd.DF3048X16V.pdf
Description:
IC MCU 16BIT 128KB FLASH
Shipping
Inventory:533
Comments
DF3048X16V Specifications
Package/Case:
100-TQFP
Packaging:
Tray
Product Status:
Obsolete
Speed:
16MHz
Connectivity:
SCI, SmartCard
Program Memory Size:
128KB (128K x 8)
RAM Size:
4K x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature:
-20°C ~ 75°C (TA)